// Parts Catalog
SIDE BRACKET
2.5mm side bracket with slotted holes. 6 length options from 76mm to 180mm for wider jamb widths.

Specifications
| Thickness | 2.5mm |
| Size A | 76mm |
| Size B | 93mm |
| Size C | 104mm |
| Size D | 115mm |
| Size E | 165mm |
| Size F | 180mm |
| Surface | Zinc plated or pre-galvanized |
Bracket Series
CH1108-1
Side Bracket
Side bracket with slotted holes for track fixing. 6 length options from 76mm to 180mm covering wider jamb widths.