// Parts Catalog
SIDE BRACKET
2.5mm side bracket with slotted holes for track fixing. 9 length options from 76.7mm to 127.5mm. Left and right.

Specifications
| Thickness | 2.5mm |
| Hole type | Slotted for track fixing |
| Size A | 76.7mm |
| Size B | 83.1mm |
| Size C | 89mm |
| Size D | 96mm |
| Size E | 102mm |
| Size F | 108mm |
| Size G | 115mm |
| Size H | 121.2mm |
| Size I | 127.5mm |
| Surface | Zinc plated or pre-galvanized |
Bracket Series
CH1108
Side Bracket
Standard side bracket with slotted holes for track fixing. Available in 9 length options from 76.7mm to 127.5mm. Left and right versions. Used to mount the vertical track to the door jamb.