// Parts Catalog
INDUSTRIAL BEARING BRACKET
4mm industrial bearing bracket with 1-inch bearing installed. 85mm offset. Available in 7 height options A–G.

Specifications
| Thickness | 4mm |
| Bearing | 1 inch installed |
| Bearing Center Distance | 85mm |
| Height A | 83mm |
| Height B | 105mm |
| Height C | 110mm |
| Height D | 123mm |
| Height E | 148mm |
| Height F | 152mm |
| Height G | 185mm |
Bracket Series
CH1115B
Industrial Bearing Bracket
Industrial bearing bracket with 1-inch bearing installed. 4mm thickness. 85mm from wall flange to bearing center. Available in 7 height options A through G.